Lokalne zaangażowanie

W myśl zasady "myślimy globalnie, działamy lokalnie" Muszkieterowie poza ogólnopolską aktywnością chętnie angażują się w liczne działania na rzecz lokalnych społeczności, w których żyją i pracują. Wspierają inicjatywy władz samorządowych, instytucji pozarządowych, nawiązując trwałe relacje z MŚP oraz miejscowymi producentami. Nadrzędnym celem, który przyświeca Grupie Muszkieterów jest zaspokajanie potrzeb zakupowych klientów i mieszkańców miejscowości, w których funkcjonują sklepy. Dzięki kooperacji z gminami strony mogą osiągać wspólne cele i sprawiać, że kolejne sklepy Muszkieterów będą lokalizowane w miejscach, w których są najbardziej potrzebne.

Współpraca z samorządem

Decyzja o powstaniu Bricomarché w danym regionie niesie za sobą wymierne korzyści:

  • nowe miejsca pracy
  • wyższe dochody z podatków
  • tworzenie szans dla lokalnych firm budowlanych na zdobycie kontraktów na podwykonawstwo w trakcie i po inwestycji
  • rozbudowa lokalnej infrastruktury
  • możliwość współuczestnictwa w akcjach prospołecznych inicjowanych przez Fundację oraz Grupę Muszkieterów
  • budowa wizerunku gminy przyjaznej dla inwestorów

Podatki i opłaty lokalnie

Wszystkie supermarkety Bricomarché to spółki zarejestrowane w miejscowych urzędach. Każda spółka płaci podatki, które uiszczane są lokalnie: CIT, PIT, VAT, PCC od wypłaconej dywidendy, wszelkie opłaty, jak za środki transportu, za zajęcie pasa drogowego, itp. Podatek od nieruchomości do urzędów lokalnych płaci Grupa Muszkieterów, która jest właścicielem, większości nieruchomości, na których funkcjonują sklepy Bricomarché.

 

Społeczna odpowiedzialność

Copyright (C) 2014 Bricomarche.pl - MGI Polska Sp. z o. o. ul. Św. Mikołaja 5 Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne - All rights reserved.
Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm.
Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Prezentowany na stronie asortyment może nie być dostępny we wszystkich sklepach Bricomarché.