W Grupie siła

Izabela i Patryk Górniccy

Zanim poznał swoją żonę Izę, znał już model franczyzowy Bricomarché. Wiedział, że to dobry biznes – dwa markety prowadzi od lat jego wujek z żoną. Sześć lat temu państwo Górniccy również dołączyli do Grupy Muszkieterów i z powodzeniem prowadzą sklep Bricomarché w Brzegu Dolnym.

Wcześniej młode małżeństwo uzgodniło, że wspólny biznes będą prowadzili tylko wówczas, gdy oboje będą do tego przekonani. - Prowadziłem swoją firmę, po pracy na etatach jako asystent dyrektora finansowego i headhunter. Żona była księgową i ani myślała o rodzinnym biznesie, tym bardziej o sklepie. Jej rodzice prowadzili sklep spożywczy i wiedziała, jak to może smakować. Może, ale dzięki franczyzie takiej jak Bricomarché nie musi. Już po wspólnych odwiedzinach w sklepie wuja przekonaliśmy się, że wszystko jest doskonale przygotowane, a ryzyko niewielkie - mówi Patryk Górnicki.

   
Do wejścia w ten biznes zachęciły ich nie tylko potencjalne zyski, ale i przyjemna w prowadzeniu forma rodzinnego biznesu, z przygotowanym na bazie doświadczeń innych  przedsiębiorców biznes planem, korzystnymi warunkami zakupów, kredytem poręczanym przez Grupę, a jednocześnie zachowaną samodzielnością firmy. - Siłą tej Grupy jest system finansowy, umożliwiający przedsiębiorcy robienie obrotów rzędu kilkunastu milionów złotych rocznie. Dojście do takich wartości samodzielnie zajęłoby mi sporo czasu. Gdy zaczynaliśmy miałem 30 lat. Skąd miałem mieć pieniądze np. na zatowarowanie marketu? Kredyt gwarantowany przez Grupę mocno skrócił ten czas  - przyznaje biznesman.

Najważniejsza była specyfika franczyzy. W opinii przedsiębiorcy z Brzegu Dolnego, nie tylko najlepszej w Polsce, ale i unikatowej na szeroką skalę. - Zazwyczaj franczyzodawcy sprzedają licencję na biznes i niezbyt ich interesuje, jak idzie franczyzobiorcom. Tu jest zupełnie inaczej. Franczyzobiorca Bricomarché staje się jednocześnie współudziałowcem Grupy. Z czasem nabywa udziały w jej strukturach, ma prawo głosu i prawo do dywidendy. Ma więc wpływ na franczyzodawcę, może przekonywać do swojego stanowiska zarząd, który tworzą jego koledzy, również prowadzący sklepy. Wszyscy jesteśmy beneficjentami tej struktury. Tego wszystkiego w zwykłej franczyzie nie ma - tłumaczy Patryk Górnicki i dodaje, że pieniądze, które się tu wkłada, nie są de facto opłatą za franczyzę. - Aport jest przeznaczony do zasilenia własnego biznesu – każdy sklep Bricomarché jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, gdzie prezesem jest franczyzobiorca. Trzeba podkreślić, że wkład finansowy w sklep pozostaje w zasadzie jego własnością. Jeżeli na przykład chcielibyśmy zrezygnować, a działaliśmy zgodnie z prawem spółek handlowych, otrzymamy swój wkład z powrotem. Uważam, że próg finansowy jest całkowicie adekwatny do korzyści.

W jednych marketach break-even point osiąga się przed upływem dwóch lat, w innych – w ciągu czterech. To stosunkowo szybko, ale nie to jest najważniejsze. Ważne, że wszyscy mamy szansę na odpowiednie zarobki - zarówno z tytułu prowadzenia własnego biznesu, jak i dzięki partycypacji Grupy w wspólne przedsięwzięcia - wyjaśnia Patryk Górnicki.

Wejście do Grupy wiąże się nie tylko z pracą na rzecz swojego sklepu. Co tydzień właściciele spotykają się w centrali i wspólnie pracują na rzecz Grupy. Patryk Górnicki odpowiada za obszar nowych technologii, nadzoruje proces przygotowania do uruchomienia handlu internetowego Bricomarché. -Jestem pasjonatem nowoczesnych rozwiązań, interesują mnie wszelkie nowinki technologiczne. Dzięki temu, że idea Grupy Muszkieterów zakłada udział franczyzobiorców w różnych projektach, ja mogę realizować się w dziedzinie, w której mam wiedzę i kompetencje. Każdy z właścicieli może się zaangażować w obszar, w którym chce współdecydować. To dlatego Grupa Muszkieterów jest tak silna i długo obecna na rynku - twierdzi.

Sam jest zadowolony z wyboru sprzed lat. Jak twierdzi - nie zawiódł się, a wspólna praca z żoną scala ich związek. Zależności w Grupie chętnie porównuje do zależności w Unii Europejskiej. - Ma swoje mankamenty jak każda unia, ale pozwala osiągnąć masę korzyści.‹ powrót

Copyright (C) 2014 Bricomarche.pl - MGI Polska Sp. z o. o. ul. Św. Mikołaja 5 Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne - All rights reserved.
Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm.
Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Prezentowany na stronie asortyment może nie być dostępny we wszystkich sklepach Bricomarché.