Drugi market i rozwiewanie obaw

Izabela i Jakub Szarek

10 lat temu Izabela Szarek, rozważając rozpoczęcie biznesu pod szyldem Bricomarché, przyjechała na rozmowę rekrutacyjną do siedziby Grupy Muszkieterów. Mimo że ta franczyza wydawała się najlepsza, targały nią obawy. Dziś ona jest członkiem grupy rekrutacyjnej i rozwiewa obawy u nowych kandydatów na franczyzobiorców Bricomarché. Jest najlepszym dowodem na to, że ten biznes dobrze prosperuje. W styczniu z mężem Jakubem otworzyli swój drugi market Bricomarché.

Zanim trafili do Grupy Muszkieterów, przez kilkanaście lat pracowali na etatach w rodzinnym Kostrzynie nad Odrą. - Długo zastanawialiśmy się nad prowadzeniem własnej firmy. Kiedy w Kostrzynie powstał sklep Bricomarché, zostaliśmy jego klientami. Zaczęliśmy się interesować, co trzeba zrobić, by być właścicielem takiego marketu. Poczytaliśmy w internecie, popytaliśmy właściciela tego sklepu i stwierdziliśmy, że to może być to, o co nam chodzi. -  wspomina Izabela Szarek.

Wcześniej nie mieli doświadczeń z franczyzą. Stwierdzili, że może nie będzie łatwo, ale będzie bezpieczniej. W tym modelu biznesowym ujęło ich właśnie poczucie bezpieczeństwa. Postanowili przystąpić do Grupy. Początki nie były łatwe. Pogodzenie kilku miesięcy szkoleń, staży, wyjazdów przy dwójce małych dzieci wymaga bardzo dobrej organizacji, ale warto. W 2010 otworzyli swój pierwszy sklep, w Strzelcach Krajeńskich. - Zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę, mimo że to tylko 70 kilometrów od Kostrzyna. Szkoda nam było tracić czas na dojazdy. Woleliśmy poświęcić go dzieciom. Przeprowadzka pomogła nam lepiej poznać rynek, mieszkańców i ich potrzeby. To była dobra decyzja – wspomina.

Już w trakcie zatowarowania pomagali im właściciele innych marketów Bricomarché. Nie byli sami także po otwarciu marketu. - Taka pomoc jest nie do przecenienia. Podobnie jak centralne negocjacje zakupowe czy wsparcie finansowe. Grupa poręcza nam wszelkiego rodzaju kredyty potrzebne do funkcjonowania spółki. Franczyzobiorcy w innych sieciach nie mogą liczyć na takie udogodnienia – przyznaje.

Pani Izabela czuje się spełniona nie tylko za sprawą prowadzenia własnego biznesu. Od 2012 w centrali Grupy, w zespole zajmującym się rekrutacją, stara się rozwiewać wątpliwości tych, którzy zastanawiają się nad przystąpieniem do Grupy. Osoby zainteresowane franczyzą Bricomarché mogą poznać zasady funkcjonowania marketu zanim podejmą jakąkolwiek decyzję. - Proponujemy, by odwiedzili jeden z naszych sklepów Bricomarché i spotkali się z właścicielami. Taka wizyta jest bardzo przydatna w podjęciu decyzji – zachęca pani Szarek. - Jesteśmy w zespole rekrutacyjnym jako franczyzobiorcy po to, żeby powiedzieć bez owijania w bawełnę, w jaki sposób funkcjonujemy, jacy jesteśmy, jak żyjemy, dokąd zmierzamy. Przyjmujemy osoby od 25 roku życia. Najstarsza osoba miała chyba 55 lat. Na początku we wszystkich jest jakaś niepewność. Może za wyjątkiem dzieci obecnych właścicieli marketów czy innych członków rodziny. Oni już działają lub zaczynają działać w naszej Grupie. To dowód na to, że ten model biznesowy jest stabilny i bezpieczny -  mówi Izabela Szarek. 

Jej zdaniem niepewność to nic dziwnego, bo przecież trzeba przeorganizować swoje dotychczasowe życie i wnieść wkład własny, który czasami jest dorobkiem życia. - Ja się obawiałam jeszcze pracy z mężem, ale w duecie pracuje nam się naprawdę dobrze. Życie rodzinne na tym nie cierpi, choć zdarza się, że bierzemy robotę do domu. Szczególnie od stycznia, gdy jesteśmy właścicielami drugiego sklepu  w Dębnie– przyznaje.

Państwo Szarkowie swój drugi market, w Dębnie, odkupili od Grupy. Musieli spełnić tylko kilka warunków – ich pierwszy market miał wykazać się dwoma latami zakończonymi na plusie, a oni sami stać się udziałowcami Grupy Muszkieterów. - Każdy właściciel dokłada wszelkich starań, by od około drugiego roku market był już na plusie. Przy odpowiednim zaangażowaniu właścicieli i strategii Bricomarché, to jest całkowicie realne – przekonuje Izabela Szarek.

‹ powrót

Copyright (C) 2014 Bricomarche.pl - MGI Polska Sp. z o. o. ul. Św. Mikołaja 5 Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne - All rights reserved.
Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm.
Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Prezentowany na stronie asortyment może nie być dostępny we wszystkich sklepach Bricomarché.