Czym jest Grupa Muszkieterów?

Grupa Muszkieterów to największe europejskie zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców prowadzących m.in. sklepy Bricomarche i Intermarche. Każdy sklep w Grupie Muszkieterów to niezależna spółka. Dzięki połączeniu sił negocjacyjnych możemy prowadzić atrakcyjniejszy biznes, oferując konsumentom asortyment w konkurencyjnych cenach. W Polsce działamy z sukcesem już 20 lat, odnotowując rokrocznie wysokie przychody i zwiększając swoją pozycję na rynku. W związku z dynamiką rozwoju branży dom i ogród oraz planowanych inwestycjach, poszukujemy aktualnie kandydatów na właścicieli kolejnych nowych sklepów Bricomarche.

Na czym polega wyjątkowy model biznesowy oferowany przez Grupę Muszkieterów?

Niepowtarzalny model biznesowy Grupy Muszkieterów polega na nieustannej, dwustronnej współpracy pomiędzy właścicielami punktów sprzedaży a ekspertami pracującymi na co dzień w głównej siedzibie firmy. W przeciwieństwie do innych franczyzodawców, którzy narzucają konkretne rozwiązania, Grupa Muszkieterów opiera się na zasadzie wzajemnego wsparcia oraz współzależności. Każdy franczyzobiorca nie tylko współdecyduje o kierunku działania w swoim sklepie, ale również ma aktywny wpływ na działalność całej sieci. Muszkieterowie każdego dnia i w każdej chwili realizują ideę Alexandra Dumasa: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Czy jest obligatoryjne przystąpienie do Grupy Muszkieterów ze współmałżonkiem?

Nie jest to obowiązkowe, ale preferowane z uwagi na skalę przedsięwzięcia - zarządzanie punktem sprzedaży staje się o wiele prostsze, gdy zaangażujesz się w parze.

Jaki jest wymagany wkład własny, aby zostać właścicielem supermarketu Bricomarche?

Wymagany jest wkład na poziomie 20% wartości inwestycji, co najczęściej wynosi 400 tysięcy zł. Pozostałe 80% inwestycji finansowane jest z kredytu, który właściciel zaciąga na spółkę w jednym z banków współpracujących z Grupą Muszkieterów. Gwarantem zobowiązania jest Grupa.

Czy wkładem własnym, niezbędnym do otwarcia sklepu Bricomarche, mogą być środki pozyskane z kredytu?

Wkład własny nie może pochodzić z kredytu. Muszą stanowić go własne aktywa finansowe kandydatów na franczyzobiorców.

Czy trzeba mieć doświadczenie w branży, chcąc otworzyć market Bricomarche?

Takie doświadczenie nie jest wymagane. Szukamy przede wszystkim ludzi z pasją, którzy interesują się handlem i znają realia zarządzania. Jeśli masz wiedzę i umiejętności, prowadzone przez nas szkolenia pomogą Ci je usystematyzować.

Czy można wybrać szyld, pod którym nastąpi otwarcie punktu sprzedaży?

Już na etapie rekrutacji wybierasz jeden spośród dwóch szyldów: Bricomarche (branża dom i ogród) lub Intermarche (branża spożywcza). Wybór jest dobrowolny i bazuje na własnych upodobaniach, doświadczeniu, posiadanych umiejętnościach menedżerskich oraz technicznych, a także możliwościach finansowych.

Czy można samodzielnie wybrać lokalizację dla swojego punktu sprzedaży?

Po ukończonym szkoleniu zaprezentujemy Ci lokalizacje, spośród których będziesz mógł wybrać najbardziej odpowiadającą Twoim preferencjom.

Co jest przedmiotem szkoleń dla przyszłych przedsiębiorców działających w strukturach Grupy Muszkieterów?

Program szkoleń jest precyzyjnie dopasowany do specyfiki tego biznesu. W trakcie 4,5 miesięcznego cyklu szkoleń zapoznasz się ze wszystkimi aspektami funkcjonowania sklepu i przygotujesz do roli właściciela supermarketu. W programie m.in. organizacja sprzedaży, asortyment, system informatyczny, zarządzanie stokiem, organizacja otwarcia, aspekty prawne, księgowe, zarządzanie sklepem i personelem, a także staż w wybranym sklepie.

Czy w okresie szkoleń muszę zrezygnować z aktywności zawodowej?

Jeśli Twoje zobowiązania pozwolą Ci na odbywanie szkoleń i staży w trakcie 4,5 miesięcy bez żadnych przeszkód nie musisz w tym okresie rezygnować z aktywności zawodowej. W przypadku pracy na etacie może to okazać się jednak trudne z uwagi na częstotliwość szkoleń.

Czy można posiadać więcej niż jeden sklep Bricomarche?

Nabycie nowego punktu sprzedaży jest naturalnym etapem rozwoju w ramach Grupy Muszkieterów. Wśród obecnych właścicieli Bricomarche coraz więcej zarządza już 2-3 supermarketami, często włączając w to swoje rodziny.

Czy można posiadać sklep Intermarche i Bricomarche jednocześnie?

Jeden właściciel nie może prowadzić sklepów z dwóch różnych branż. Może być właścicielem kilku sklepów, ale tylko sklepów Bricomarche lub tylko sklepów Intermarche.

Ile mogę zarobić prowadząc sklep Bricomarche?

Każda lokalizacja ma inny potencjał, ale każda, którą oferuje Bricomarche przechodzi szereg licznych analiz, żeby zapewnić osiąganie dobrych wyników i atrakcyjne zarobki dla właścicieli - to leży w interesie całej organizacji. Nie ma jednak gwarantowanej wysokości dochodów. Wiele zależy od tego, jak poprowadzisz swój biznes. Zdecydowana większość obecnych właścicieli jest bardzo zadowolona ze swoich dochodów, a rosnąca ilość członków rodziny przyłączająca się do Grupy jest najlepszym dowodem na to, że to opłacalny biznes. Inwestując 400 tys. zł zyskujesz dzięki Grupie przedsiębiorstwo o wartości kilku milionów złotych, atrakcyjną lokalizację i gotowe know-how, a na każdym etapie prowadzenia tego biznesu możesz liczyć na ścisłą współpracę innych właścicieli.

Czy można wykonywać jednocześnie inny zawód będąc przedsiębiorcą prowadzącym własny punkt sprzedaży pod jednym z szyldów Grupy Muszkieterów?

Bycie przedsiębiorcą w Grupie Muszkieterów oznacza pełne zaangażowanie w funkcjonowanie Twojej spółki oraz w sprawy Grupy. Trudno byłoby to pogodzić z prowadzeniem innej aktywności zawodowej.
Copyright (C) 2014 Bricomarche.pl - MGI Polska Sp. z o. o. ul. Św. Mikołaja 5 Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne - All rights reserved.
Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm.
Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Prezentowany na stronie asortyment może nie być dostępny we wszystkich sklepach Bricomarché.